בחירת מתכות יקרות לתכשיטים

ישנו מגוון רחב של מתכות יקרות הנמצאות בשימוש בתכשיטים. מתכות משחקות תפקיד מכריע בייצור תכשיטים בני-זמנינו שכן הן משפיעות על עמידות התכשיט, המראה, והכי חשוב, על המחיר.

בהתחשב בעובדה שתכשיטים העשויים ממתכות אצילות הם מאוד יקרים, כל המעוניין לרכוש תכיטים אלו צריך לפתח הבנה בסיסית בנושא קודם לכן.

תכשיטי זהב

שום חומר אחר לא כבש את לב האנושות יותר מהזהב. תכשיטי זהב נעשו פופולארים בזכות הזוהר והנדירות שלהם. תכשיטי הזהב נעשו אופנתיים בתקופת אלכסנדר הגדול, והזהב ממשיך להיות דומיננטי בעולם התכשיטים עד היום.

תכשיטי כסף

גם הכסף נמצא בשימוש האנושות בצורת תכשיטים זמן רב כמעט כמו זהב. הכסף הוזכר בספר בראשית של התנ"ך הנוצרי, וישנם גם אזכורים קצרים באסלאם על כך שכסף הוא המתכת היחידה שגברים מורשים ללבוש. בנוסף ניתן לראות אזכורים על הכסף גם במיתולגיה היוונית.

תכשיטי פלטינה

מתכת לבנה וכסופה , הפלטינה היא מתכת נדירה מאוד ונחשבת ליותר יקרה אפילו בהשוואה לזהב. מחירה גבוהה בצורה משמעותית מכל שאר המתכות, והיא גם אחת המתכות הכבדות ביותר שנמצאות בשימוש בייצור תכשיטים.

תכשיטי יהלום

יהלומים הם ללא ספק ה"גביע הקדוש" של התכשיטים, שכן יהלום הוא החומר הפופולארי ביותר בתעשייה. תכשיטי יהלום לרוב מתקשרים עם רומנטיקה, ובדרך כלל מוערכים על ידי סגנון, זוהר ומשמעות.