צורת היהלום

יהלום עגול | היהלום בחיתוך עגול הוא הצורה הפופולרית ביותר. יהלום זה מהווה כ -75% מכלל היהלומים שנרכשו. יהלום עגול משובץ משקף את המואר ביותר, ממקסם את הברק שלו. כמעט כל היהלומים העגולים הם מבריקים והחיתוך שלהם בעל משמעות יש להם 58 היבטים (57 ללא קציצה). יהלומים עגולים יקרים יותר משום שהביקוש גבוה. יתר על כן, הרבה מהגלם של האבן של היהלום אובד בחיתוך של יהלום עגול. המחיר לקראט עבור יהלום עגול גבוה יותר מאשר צורות אחרות.

יהלום הנסיכה | יהלום בחיתוך הנסיכה הוא היהלום בחיתוך המפואר הפופולרי ביותר (כל חתך אחר מאשר מבריק). יהלומי הנסיכה הם הבחירה הפופולרית ביותר עבור טבעות אירוסין. חיתוך זה הוא בחירה טובה בגלל הגמישות שלו כדי להתאים כמעט לכל סגנון של טבעת. לחיתוך של יהלום הנסיכה יש מעט בזבוז מכיוון שהחיתוך שלו דומה לחצי מחצית של אבן גסה שהוא נחתך ממנה.

יהלום אליפסה | חיתוכי יהלומי אליפסה הם חיתוכים מותאמים להבריק. יהלומי אליפסה הם בחירה מצוינת עבור מישהו שאוהב זוהר, אבל רוצה להישאר ייחודי. ליהלומי אליפסה יש צורה מוארכת שיש לה השפעה מרזה על הידיים של הלובשת. מאחר וליהלומים אובאליים יש צורה מאורכת, הם גם נותנים את האשליה של יהלום גדול יותר.

יהלומי מרקיזה (רוזנת) | יהלומים בחיתוך מרקיז הם יהלומים המותאמים להברקה שונה. יהלום זה נקרא על שם הרוזנת של פומפדור. המלך לואי ה -14 של צרפת לכאורה ביקש שיעצבו את האבן בצורת השפתיים של הרוזנת מכיוון שהוא חשב שהשפתיים שלה בצורת מושלמת. צורה זו של יהלום היא מוארכת גם כדי לייצר אשליית גודל גדול יותר. הנראות של חיתוך יהלום המרקיז גם תהפוך את האצבע של הלובשת לרזה וארוכה. עם זאת, לחיתוך יהלומי המרקיז עשוי להיות מראה עניבת פרפר המראה מקרוב בלתי נראה עד חמור. זה מתגלה באמצעות בדיקה חזותית. אם בחרתם ביהלום מלוטש של של מרקיז, אנא צרו קשר עם מומחה יהלומים ומומחה תכשיטים כדי שיוכלו לבדוק את היהלום שלכם.

יהלום טיפה | יהלום בחיתוך טיפה הוא חיתוך מבריק שונה. זהו גם שילוב של חיתוך עגול ומרקיזה עם יהלום חתוך עם נקודת מחודדת לקצה אחד. ההשפעות המחמיאות של החיתוך הזה, גורמות לאצבעותיו של הלובש להיראות רזות וארוכות. לחיתוך זה צריכה להיות סימטריה טובה. הנקודה של החתך של יהלום הטיפה אמורה להסתדר עם הפסגה של הסוף המעוגל. הכתפיים והכנפיים (העקומות העליונות והתחתונות על צדי יהלום) צריכות להיות בעלות עקומות סימטריות המסודרות ללא קצוות ישרים. יהלום עם סימטריה ירודה לא משקף כראוי את האור. למרות זאת, לחיתוך יהלומי טיפה עשוי להיות מראה עניבת פרפר מקרוב לבלתי נראה עד לחמור. זה מתגלה באמצעות בדיקה חזותית. אם בחרתם ביהלום בחיתוך טיפה, אנא צרו קשר עם מומחה יהלומים ותכשיטים, כדי שיוכלו לבדוק את היהלום שלכם.

יהלום כרית | יהלום בחיתוך כרית היה מכונה בעבר כחיתוך הישן שלי. יהלום זה משלב חתך מרובע עם קצוות מעוגלים, כמו כרית. חיתוך יהלומי הכרית קיים כבר סביב כמעט 200 שנים. במאה הראשונה לקיומם, יהלומים שנחתכו בצורת כרית היו הצורה הנפוצה ביותר. חיתוך יהלום הכרית מחזיר אור בתבנית חתיכות גדולות יותר של חתכים מודרניים. חתכי כרית יהלומים הם בדרך כלל בשילוב עם חתכים מוגדלים שיוצרים תבנית רצויה כאשר מסתכלים דרך השולחן. דפוס ייחודי זה מוערך מאוד על ידי סוחרי יהלומים עתיקים.

יהלום אמרלד | חיתוך האמרלד שימש במקור לחיתוך של אזמרגדים, ומכאן שמו. מובחן על ידי הפינות המשופעות שלו על ידי "חתכי צד" על הדפנות שלו, היהלום הזה הוא שקוף יותר מאחרים וכתוצאה מכך הסטנדרטים שלו גבוהים יותר עבור בהירות. זה גם חיתוך מכובד בגלל התוכן הגדול שלו. חתך יהלום האמרלד מייצר אפקט "אולם של מראות", במקום הניצוץ שנגרם על ידי חיתוך מבריק. חיתוך זה הוא פחות לוהט, אבל השורות הארוכות שלו והיכולת שלו לשקף את האור לתוך הבזקים נותן לו מראה אלגנטי.

יהלומי אשר | חיתוך יהלומי אשר היו פופולריים מאוד בשנת 1920. עד לא מזמן, יהלומים בחיתוך אשר ניתן היה למצוא רק בחנויות תכשיטים עתיקות. בשנת 2002, חיתוך האשר זכה לפופולאריות בגלל שינויים בטכנולוגיה שגרמו ליותר זוהר באבן. חתך זה דומה לחתך מרובע אמרלד. ליהלומי אשר חתוכים יש צדדים גדולים יותר, כתר גבוה ומרכז קטן יותר. אמנם הוא דומה לחיתוך האמרלד, אך ליהלום בחתך אשר יש יותר זוהר. ליהלום בחיתוך אשר שנחתך טוב יהיו כנראה ריבועים קונצנטריים. הפינות שלו למטה ייתנו לו צורה של מתומן.

יהלום קורן | יהלומים קורנים היו היהלומים המרובעים הראשונים שלהם היו דפוסי פס מבריקים אשר הושמו על הכתר והדפנות. יהלומים חתוכים קורנים הם יהלומים חיים ותוססים. חתכים ארוכים יותר עשויים להיראות כקשר עניבת פרפר. זה מתגלה באמצעות בדיקה חזותית. אם בחרתם בחתך יהלום קורן, אנא צרו קשר עם מומחה יהלומים ותכשיטים כדי שיוכלו לבדוק את היהלום שלכם.

יהלום לב | חיתוך יהלום הלב הוא סמל של אהבה. חתכי יהלומי הלב פופולריים בתליונים וטבעות סוליטייר. סימטריה היא קריטית עם חיתוך יהלומי הלב, שכן חיתוך לא מאוזן יכול לשקף את האור בצורה מוזרה. זה קריטי ששני חצאי הלב יהיו זהים. השסע (השטח בין שני החצאים בראש) צריך להיות חד וברור. יתר על כן, לכנפיים שלו צריכות להיות צורה מעוגלת קלה. חתך יהלומי הלב אינם טובים עבור כל אבן מתחת ל 0.50 קרט, כי הצורה שלה עשוי להיות קשה להבחנה.